ALOHA GROUP

1983 yılında Metin Güngör ve Gamze Önsoy tarafından kurulmuştur.
Grup gelişimine inşaat sektörü ile başlamış takiben turizm sektörü ile devam etmiştir.

Takip eden yıllarda uluslararası anlaşmalarla, yurtiçindeki şubeleri ve sahip olduğu tesislerle; işletmecilik, turizm acenteliği, araç kiralama ve charter konularına kadar her türlü turistik faaliyetler için "A" grubu lisansları ve merkezi Kanada'da bulunan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği tarafından verilen IATA belgesi ile faaliyetlerine ve tur operatörlüğüne devam etmektedir.
Aloha Yapı Endüstrisi A.Ş. 1986 yılında T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'ndan almış olduğu A Grubu Müteahhitlik Karnesi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Yaklaşık 40 yıldır birçok özgün projeye imza atan Aloha Yapı, 2008 yılında Ankara'daki kendi arazisi üzerine yaptığı Aloha Evleri projesini de 2010 yılında tamamlamış ve üst düzey yabancı diplomatik misyon ve uluslararası şirketlerin Türkiye CEO’ları tarafından çok iyi bilinen 5 yıldız otel hizmetlerinden çok daha fazlasını sağlayacak şekilde 11 yıldan beri başarıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

İnşaatları Aloha Yapı tarafından yapılan Club Titan, Club Turkuaz, Club Aloha, İzmiralda, Amarente, Aloha Otel ve Baytur Otel gibi işletmeleri yıllarca başarı ile yürütmüş olan Aloha Turistik Hizmetler A.Ş., kendi kadrosundan oluşturduğu bir ekiple, özgün konut siteleri ve ticaret merkezlerinin işletilmesi faaliyetlerine, GM Yatırım ve Ticaret A.Ş. ile devam etmektedir.

Aloha Residence işletmesini üstlenen GM Yatırım, her anlamda ilklerle dolu, yepyeni ve kaliteli bir yaşam standardı sunmaktadır.

Aloha Evleri 2Aloha Evleri 3

Aloha Seyahat Acentesi, T.C. Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB tarafından 16.12.1987 tarihinde verilen 1580 numaralı A Grubu İşletme Belgesine sahiptir ve her yıl Türkiye’ye en çok döviz getiren kuruluşlar arasında bulunan ALOHA Seyahat Acentesi, her türlü turistik hizmetin yanı sıra, yurtdışındaki ortaklıkları ile koordinasyonlu olarak Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’da handling hizmeti veren bir incoming acentesidir.

A.G.T. Seyahat Acentesi, T.C. Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB tarafından 18.04.1990 tarihinde verilen 1884 numaralı A Grubu İşletme Belgesine sahiptir ve her yıl Türkiye’ye en çok döviz getiren kuruluşlar arasında bulunan A.G.T. Seyahat Acentesi, her türlü turistik hizmetin yanı sıra, ALOHA Group bünyesinde bulunmayan yurtdışı yabancı kuruluşlara, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’da handling hizmeti veren bir incoming acentesidir.

Osmanlı Seyahat Acentesi, T.C. Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB tarafından 30.12.1992 tarihinde verilen 2321 numaralı A Grubu İşletme Belgesine sahiptir ve Aloha Group bünyesinde bulunmayan yurtdışındaki Türk kuruluşlara, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya'da handling hizmeti veren bir incoming acentesidir.

Osmanlı Seyahat Acentesi, Aloha Group bünyesindeki seyahat acenteleri tarafından Türkiye'ye getirilen yüksek miktarlardaki dövizlerden dolayı teşvik edilmek üzere; T.C. Turizm Bakanlığı, TÜRSAB ve T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tahsis edilen hac organizasyonu yapma yetkisine sahiptir.

Aloha Evleri 5Aloha Evleri 6Aloha Evleri 4Cafehouse 2Cafehouse 3

2017 Yılı sonu itibarı ile tamamlanmış toplam 24,840 kWp kurulu güce sahip lisanssız güneş enerji santralinden oluşan "STARS GES" Portföyü mülkiyeti ve yönetimi Aloha Group’a ait Stars Enerji Yatırımları A.Ş. çatısı altında faaliyet göstermektedir.

"Aloha", "AlohaEvleri", "A.G.T.", "Osmanlı", "CafeHouse", "Gazebo" ve "OxygenClub" gibi tescilli markalara sahip olan "Aloha Group" halen "Aloha Second Life" adlı çok önemli bir sağlık projesinin geliştirilmesi üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

2020 yılında EPDK’dan alınan 6 MW kapasiteli Enerji Üretim Lisansı ile Biyogaz Enerji Santrali kurulumunu gerçekleştiren "Aloha Group", devamında bu yatırımı entegre bir tesise dönüştürerek Enerji, Tarım ve Hayvancılık sektörlerini birleştirip, biri diğerini destekler biçimde ve Sıfır Atık esasına göre çalışan, çevreci ve Dünya Karbon Sertifikasına sahip bir yapıya dönüştürmüştür.
Türkiye de bir ilk olan "Pasha Bio-Entegre Tesisleri" gerçek bir "Sıfır Atık" ve bir gurur projesidir. Bu projede "Besicilik, Biyogaz, Güneş Enerji Santralleri, Hibrit Enerji, Organik-Organomineral Granül ve Organik Sıvı Gübre, Örtü Altı Organik Hidroponik (Teknolojik) Seracılık ve Kuru-Sulu Tarım" yatırımları bir arada entegre edilmiş ve Dünyadaki karbon ayak izini azaltan niteliklerinden dolayı "Uluslararası Karbon Sertifikası"na layık görülmüştür.

Pasha Güneş Enerji Santralleri 1Pasha Güneş Enerji Santralleri 2Güneş Enerji SantraliGüneş Enerji Santrali 4Güneş Enerji Santrali 2Biyogaz 2Biyogaz 1

Değerlerimiz

Karşılıklı saygı, dürüstlük, güven, takım çalışması ve şeffaflığı desteklememiz, farklı kültür ve bakış açılarına değer vermemiz.
Ahlak, deneyim, karşılıklı güven, müşteri odağı ve bütünlük gibi kavramları grubumuza entegre ederek, saygın, güvenilir ve tercih edilen bir marka olmamız.
Attığımız her adımda standartlarımızı daha da yükselterek, yaptığımız her işte sürekli yenilik ve gelişme gibi değerleri ön plana çıkartmamız.

Hedeflerimiz

Uzun vadede grubumuzu daha da sağlamlaştırmak, müşterilerimizi ve ortaklarımızı memnun etmek adına sürekli gelecek için hazırlanmak.

Vizyonumuz

Daha kaliteli yaşamlar için dünya standartlarında, yenilikçi ve doğru projeler üretmek.

Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda, dünyadaki gelişmeleri takip ederek, katılımcı yönetim anlayışı ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını önceden tahmin edip kaliteli ve doğru örnekler oluşturmak.

Taahhütlerimizin hepsini zamanında ve eksiksiz yerine getirerek müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak.

Dünya standartlarında projeler geliştirmek ve elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanarak daha kaliteli yaşamlar için doğru projeler üretmek.